Регламент сайту


Правила роботи сайту і розміщення інформації про події

Положення про функціонування веб-ресурсу «Міський електронний календар подій»

 

 1. Загальні правила та визначення

  1. Міський електронний календар подій (далі МЕКП) є веб ресурсом, метою якого є акумулювання та поширення інформації про мистецькі, спортивні, розважальні події міста, та будь-які інші заходи, покликані на створення якісного, доступного та різноманітного продукту для дозвілля та самореалізації громади як в оффлайн так і в онлайн режимі.

  2. МЕКП створений, оперується та утримується  коштом Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради.

  3. Розміщення інформації щодо подій по відповідних категоріях відбувається для організаторів заходів на безоплатній основі.

 2. ​Інформаційне наповнення

  1. ​На веб ресурсі розміщуються анонси заходів, що за своїм основним змістом та цільовою аудиторією можуть бути віднесені до однієї з визначених на сайті категорій.

  2. Анонси розміщуються на українській мові. Якщо на афіші використовуються інші мови, то має бути додатково у описі подано переклад.

  3. Для розміщення першого анонсу організатору заходу, яка має бути юридичної особою чи фізичною особою-підприємцем  необхідно  увійти до форми реєстрації та вказати:

  • ​офіційну назву організації та ЄДРПОУ для юридичних осіб або  ІПН для ФОП, задля підтвердження наявності КВЕД, які дозволяють діяльність та проведення заходу щодо якого розміщується анонс;

  • Додати іміджеву назву (назва за якою організація або захід відомі широкому загалу)

  • Додати назву запланованого заходу (не більше 4 слів)

  • Додати афішу або тематичне зображення у форматі jpg., jpeg або png., розміром від 80кб до 1Мгб, та у розширенні не менше 100 пікселів по більшій стороні (Відповідальність за збереження авторських прав використання зображення покладається на подавача анонсу)

  • Обрати з випадаючого переліку категорію заходу (не більше трьох)

  • За необхідності обрати позначку «на свіжому повітрі», якщо проведення заходу відбувається на пленері чи під відкритим небом

  • За необхідності обрати позначку «онлайн», якщо проведення заходу повністю заплановано в онлайн режимі.

  • Визначити дату проведення.

  • Вказати адресу проведення заходу (локацію)

  • За бажанням додати короткий опис змісту заходу та очікуваної аудиторії.

  • За актуальності для формату події додати контактну інформацію для мешканців міста (номер телефону відповідальної особи, що може надати додаткові консультації, щодо формату заходу, вартості додаткових послуг, місця збору, тощо…)

  • Додати контактну інформацію для адміністратора сайту для оперативного зв’язку у разі виникнення технічних чи юридичних питань щодо анонсу заходу.

  1. ​​​МЕКП  не може використовуватися для розміщення реклами.

  2. На сайті не може розміщуватися загальна інформація про діяльність та послуги закладів культури, мистецтва, спорту, дозвілля тощо, без прив’язки до конкретної події або заходу.

  3. Події, що анонсуються, можуть мати комерційну складову (вхідні квитки, плату за участь у майстер-класі, тощо). Інформація про вартість участі у заході ОБОВ’ЯЗКОВО зазначається в анонсі. В анонсі має бути зазначено об’єктивний діапазон вартості повноцінної участі у заході.

​Наприклад: якщо мова йде про тур на велосипедах, то вартість зазначається разом з вартістю оренди велосипеда, або така різниця між екскурсією на власному транспорті і на орендованому чітко вказується окремо.

3. Правила розміщення анонсу заходу

 1. ​​Розміщення інформації щодо подій по відповідних категоріях виконується самостійно організатором заходу після проходження електронної реєстрації в системі веб ресурсу шляхом  заповненням реєстраційної форми ( лише 1 раз) та  форми для анонсу заходу. Публікація анонсу заходу відбувається після перевірки аплікаційної форми на відповідність політики веб ресурсу адміністратором сайту.

 2. До публікації допускаються анонси подій, які  обґрунтовано належать до однієї з категорій подій, що є на веб ресурсі. Не допускається анонс заходів, що пропагують насильство, нетерпимість, національну ворожнечу, або стосуються політичної агітації. Винятком можуть бути анонси заходів, що офіційно організовані та підтримуються певною політичною організацією, або партією, проте зміст, яких носить в першу чергу суспільно значимий, а не агітаційний характер (міські прибирання, благодійні концерти направлені на збір коштів  для хворих чи постраждалих в наслідок природних катаклізмів, тощо),  а участь чи підтримка окремої політичної організації\партії чітко зазначена в анонсі.

 3. При реєстрації анонсу заходу організатор може обрати одночасно до 3 категорій, які найбільше відповідають його основному змісту, не враховуючи категорію «На свіжому повітрі», яка може бути додана завжди, якщо захід планується під відкритим небом.

  3.1 Адміністратор веб ресурсу може на свій розсуд змінити категорію розміщення заходу, якщо вбачає для цього об’єктивні підстави.
 4. Аплікаційна форма з анонсом заходу подається онлайн на сайті МЕКП у будь-який зручний час, проте її розгляд та схвалення адміністратором відбувається лише в робочі дні з 9:00 до 17:00.

 5. Подавати анонси можуть юридичні особи або фізичні особи-підприємці, основний вид діяльності яких співпадає з  оголошеним західом (ГО, спортивні спілки та федерації, навчальні заклади, ФОП, що мають відповідні КВЕДИ з консультативної, екскурсійної, рекреаційної,  творчої діяльності, проведення тренінгів, тощо). Допускається подача анонсів від приватних осіб, якщо вони є попередньо узгодженими з Департаментом культури, молоді та сім'ї, та відповідають основним вимогам даного Положення.

 6. У МЕКП можуть бути додані анонси лише тих заходів, що мають заздалегідь фіксовану дату і можуть бути відмінені лише у зв'язку з форс-мажорними обставинами, що визнані такими офіційно. Заходи з відкритою датою та з грифом «за домовленістю»  відхиляються адміністратором.

 7. Діапазон тривалості анонсованого заходу не може перевищувати 4 дні поспіль. Якщо захід є циклічним, то анонс кожного циклу має бути поданий окремо на кожну відповідну дату.

Наприклад: курс лекцій «Молодий демократ» триває 6 тижнів поспіль з лекціями щочетверга, тоді організаторами має бути подано 6 окремих аплікаційних форм з анонсом теми лекції для кожного тижня.

 1. До публікації на сайті допускається лише достовірна інформація, а також така, що не містить відомостей з обмеженим доступом  (персональні дані, паспортні дані, тощо).

 2. Інформація про заходи, що були анонсовані раніше та втратили свою актуальність ( відбулися) не архівується та видаляється з сайту автоматично

 

 1. Категорії заході​в

На сайті МЕКП передбачається публікація анонсів заходів за наступними категоріями:

 1. Категорія «Театр»: театральні вистави, включаючи вистави, що продукуються неофіційною театральною спільнотою міста усіх форм організації, власності та аматорськими колективами;

 2. Категорія «Кіно»: анонси кінопоказів приватних кінозалів міста, кінопокази від комунальних закладів міста, кінопокази від громадських організацій, та кінотеатри під відкритим небом.

 3. Категорія «Концерти»: концерти в рамках гастролей зірок України та світу, концерти колективів обласного, міського та районного (райони міста) рівня.

 4. Категорія «Масові заходи»: масові заходи, що мають мистецьку, просвітницьку або суспільно-інформаційну складову (загально-міські свята, арт-пікніки, фестивалі, соціальні флеш-моби,  церемонії покладання  квітів, тощо )

 5. Категорія «Виставки та творчі зустрічі»:

  1. ​анонси виставок, що мають чітко окреслену тематику, носять тимчасовий характер (до двух місяців), та\або експонати яких не є частиною фондів музейних та виставкових закладів міста Полтава.

  2. анонси творчих зустрічей з письменниками, поетами, мандрівниками, блогерами, публічними особами, виступи яких стосуються їх професійної діяльності і не передбачають політичної агітації, чи агітації що забороняється Законами України.

 6. Категорія «Спортивні події»: спортивні події та змагання, включаючи як класичні види спорту (біг, теніс, футбол, гандбол, тхеквондо, йога, спортивні бальні танці, лижний та кінний спорт) так і такі види спорту як вейк-бординг, скейтбордінг, екстрім райдінг, дрейг рейсінг, тощо.

 7. Категорія «Для дітей»: в даній категорії можуть бути зазначені будь-які загально міські заходи, які на думку організаторів можуть бути цікаві родинам з дітьми для проведення спільного дозвілля, або такі що направлені безпосередньо на дитячу аудиторію.

  1. ​В категорії «Для дітей» забороняється розміщувати анонси подій від центрів дитячих розваг та дитячих кімнат, які є рутинними для їх основного виду діяльності (майстер-класи з малювання та ліпки, виступи аніматорів, тощо)  і можуть вважатися безпосередньо рекламою закладу. Дозволяється анонс нестандартних подій, таких як святкування Дня народження закладу зі спеціальною програмою, анонс участі закладу у загально-міському святі,  фестивалі чи ярмарку, тощо.

 8. Категорія «Лекції, семінари, форуми»: анонси відкритих форумів, семінарів, лекцій  з питань права, економіки, розвитку підприємництва, розвитку міста, гендерної рівності, інклюзії, мистецтва, архітектури, агроекології, охорони здоров’я, тощо.

 9. Категорія «Хобі та майстер-класи»: майстер - класи для початківців або аматорів (хобі-класи)  -художні, танцювальні, фото та відео-зйомки, з квіткового декору, садового мистецтва, тощо.

 10. Категорія «Краєзнавчий двіж»: інформація про велотури, тури на байдарках, авторські екскурсії містом та краєзнавчі екскурсії по Полтавській області, що мають конкретно визначену дату.

 11. Категорія «Клуби за інтересами»: анонси засідань клубів за інтересами, таких як зустрічі інтелектуальних клубів Що? Де? Коли?, «Мафія», відкриті вечори клубів сальси, мовних гуртків, тощо.

 12. Категорія «Премії, презентації, відкриття»: анонси відкритих муніципальних та приватних заходів з вручення премій; анонси щодо проведення презентацій нових продуктів від місцевих виробників, святкового відкриття нових закладів міста, тощо.

  1. Забороняється в даній категорій та на веб ресурсі в цілому розміщення презентацій продуктів, що відбуваються в рамках системи мережевого маркетингу.

 13. ​Категорія «На свіжому повітрі» може бути додана до будь-якого заходу, проведення якого що заплановано під відкритим небом.

 14. Категорія «Полтавський актив» передбачена для анонсу та заклику до участі у  загальних міських ініціативах з високим індексом суспільної користі: загально-міські суботники, ініціативи від авторитетних громадських організацій міста, благодійних фондів, фондів допомоги тваринам, тощо.

  1. ​Забороняється розміщення в даній категорії анонсів щодо адресної допомоги та\або відповідного збору коштів для окремих фізичних осіб.

 

4. Умови реєстрації на сайті для організаторів заходів

 1. Для подання анонсу організатор має зареєструватися на веб ресурсі,  заповнивши відповідну онлайн форму.

  1. При реєстрації передбачене разове надання копії документів, що підтверджують вид діяльності організатора заходу та особу.

 2. ​У разі виникнення сумнівів у адміністратора веб ресурсу щодо фактичної діяльності або особи заявника,  адміністратор має право затребувати від організатора заходу  пояснювальний лист на корпоративному бланку щодо напрямку та цілей діяльності організатора та змісту запропонованого заходу.

 3. У разі порушення норм даного Положення адміністратор веб-ресурсу має право відхилити аплікаційну форму щодо розміщення анонсу заходу без додаткових пояснень.

5. Інше

 1. Сайт має розділ «Коментарі», де кожен може залишити свій відгук, щодо заходів, які він відвідав, завдяки інформації знайденій на веб ресурсі МЕКП.

 2. Якщо адміністрація МЕКП отримує підтверджені скарги на захід, який було анонсовано раніше на веб ресурсі  (відміна заходу без повідомлення, перенесення часу, фактичне збільшення вартості участі у заході, невідповідність заявленому в анонсі  змісту заходу, виникнення неприємних, небезпечних або сумнівних ситуцій під час проведення заходу, тощо), то адміністрація сайту  має право відмовити у розміщенні анонсу даній юридичній особі чи приватній особі у майбутньому.